African Confederation Cup second round, second leg fixtures (first leg results in parenthesis):
African Confederation Cup second round, second leg fixtures (first leg results in parenthesis):
PLAYING TODAY:
In Alexandria: Haras El Hodoud (Egypt) v Mouloudia Algeria (Algeria) (0-0)
In Bejaia: JSM Bejaia (Algeria) v CS Sfaxien (Tunisia) (0-1)
In Conakry: Satellite FC (Guinea) v Djoliba (Mali) (0-2)
In Kampala: Express (Uganda) v AS V Club (DR Congo) (0-0)
In Rades: Esperance (Tunisia) v Rachad Bernoussi (Morocco) (1-3)
Playing tomorrow:
In Abidjan: Entente Bingerville (Ivory Coast) v ASC La Linguere (Senegal) (0-3)
In Dar-es-Salaam: Young Africans (Tanzania) v Al Akhdar (Libya) (1-1)
In Kigali: Rayon Sport (Rwanda) v Al Merreikh (Sudan) (0-3)
In Moanda: Mangasport (Gabon) v Petro Atletico (Angola) (2-1)
In Victoria: Anse Reunion (Seychelles) v Ajax Cape Town (South Africa) (0-1)
Playing on Sunday:
In Bulawayo: Highlanders (Zimbabwe) v Green Buffaloes (Zambia) (1-1)
In Calabar: Dolphin FC (Nigeria) v Casa Sports (Senegal) (0-0)
In Lome: US Masseda (Togo) v Issia Wazi (Ivory Coast) (0-2)
In Kinshasa: Maniema Union (DR Congo) v Astres Douala (Cameroon) (0-2)
In Kumasi: Asante Kotoko (Ghana) v Wikki Tourist (Nigeria) (2-2)
In Yaounde: Mount Cameroon FC (Cameroon) v Primerio Maio (Angola) (2-0)
Winners advance to the third round in April and May. - Reuters
Confederation Cup fixtures
African Confederation Cup second round, second leg fixtures (first leg results in parenthesis):
African Confederation Cup second round, second leg fixtures (first leg results in parenthesis):
PLAYING TODAY:
In Alexandria: Haras El Hodoud (Egypt) v Mouloudia Algeria (Algeria) (0-0)
In Bejaia: JSM Bejaia (Algeria) v CS Sfaxien (Tunisia) (0-1)
In Conakry: Satellite FC (Guinea) v Djoliba (Mali) (0-2)
In Kampala: Express (Uganda) v AS V Club (DR Congo) (0-0)
In Rades: Esperance (Tunisia) v Rachad Bernoussi (Morocco) (1-3)
Playing tomorrow:
In Abidjan: Entente Bingerville (Ivory Coast) v ASC La Linguere (Senegal) (0-3)
In Dar-es-Salaam: Young Africans (Tanzania) v Al Akhdar (Libya) (1-1)
In Kigali: Rayon Sport (Rwanda) v Al Merreikh (Sudan) (0-3)
In Moanda: Mangasport (Gabon) v Petro Atletico (Angola) (2-1)
In Victoria: Anse Reunion (Seychelles) v Ajax Cape Town (South Africa) (0-1)
Playing on Sunday:
In Bulawayo: Highlanders (Zimbabwe) v Green Buffaloes (Zambia) (1-1)
In Calabar: Dolphin FC (Nigeria) v Casa Sports (Senegal) (0-0)
In Lome: US Masseda (Togo) v Issia Wazi (Ivory Coast) (0-2)
In Kinshasa: Maniema Union (DR Congo) v Astres Douala (Cameroon) (0-2)
In Kumasi: Asante Kotoko (Ghana) v Wikki Tourist (Nigeria) (2-2)
In Yaounde: Mount Cameroon FC (Cameroon) v Primerio Maio (Angola) (2-0)
Winners advance to the third round in April and May. - Reuters
Would you like to comment on this article?
Register (it's quick and free) or sign in now.
Please read our Comment Policy before commenting.
Trending
Latest Videos